
Littelfuse Inc.
Product No:
V14X300E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 10KA DISC 17MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7505
0.7505
10
0.665
6.65
25
0.62434
15.6085
100
0.50958
50.958
250
0.47329
118.3225
500
0.4028
201.4
1000
0.32224
322.24
2500
0.29203
730.075
5000
0.27189
1359.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 250J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 kHz |