
Littelfuse Inc.
Product No:
V14X680E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1.1KV 10KA DISC 17MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.71345
7.1345
25
0.67678
16.9195
100
0.55594
55.594
250
0.51965
129.9125
500
0.45923
229.615
1000
0.362548
362.548
2500
0.33838
845.95
5000
0.321461
1607.305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 440J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 250 pF @ 1 kHz |