
Littelfuse Inc.
Product No:
V18AUMLA1206NH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 27.5V 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.89015
8.9015
25
0.84512
21.128
100
0.69426
69.426
250
0.649002
162.2505
500
0.573534
286.767
1000
0.452789
452.789
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 1.5J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, AUML |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 32 V |
| Varistor Voltage (Min) | 23 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27.5 V |