
Littelfuse Inc.
Product No:
V18AUMLA2220T
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 27.5V 2220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.294
4.294
10
3.85415
38.5415
25
3.64344
91.086
100
3.157515
315.7515
250
2.995616
748.904
500
2.687968
1343.984
1000
2.266956
2266.956
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 25J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, AUML |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 32 V |
| Varistor Voltage (Min) | 23 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27.5 V |