
Littelfuse Inc.
Product No:
V18MLE0603LNH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 25V 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2500
0.165234
413.085
5000
0.154574
772.87
12500
0.143906
1798.825
25000
0.136448
3411.2
62500
0.133247
8327.9375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | - |
| Series | MLE |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 28 V |
| Varistor Voltage (Min) | 22 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 25 V |
| Capacitance @ Frequency | 100 pF @ 1 MHz |