
Littelfuse Inc.
Product No:
V18MLN41206LWH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 30V 30A 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.72485
7.2485
25
0.68818
17.2045
100
0.56544
56.544
250
0.528504
132.126
500
0.467058
233.529
1000
0.368733
368.733
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 0.05J |
| Series | MLN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 30 A |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 35 V |
| Varistor Voltage (Min) | 25 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 30 V |
| Capacitance @ Frequency | 75 pF @ 1 MHz |