
Littelfuse Inc.
Product No:
V20E420P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 680V 10KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.95
0.95
10
0.84645
8.4645
25
0.80294
20.0735
100
0.659585
65.9585
250
0.616626
154.1565
500
0.544901
272.4505
1000
0.430188
430.188
2500
0.401508
1003.77
5000
0.381434
1907.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 320J |
| Series | UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 MHz |