
Littelfuse Inc.
Product No:
V20E625P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1KV 10KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4155
1.4155
10
1.2654
12.654
25
1.20156
30.039
100
0.98686
98.686
250
0.922526
230.6315
500
0.815271
407.6355
1000
0.643634
643.634
2500
0.600723
1501.8075
5000
0.570684
2853.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 400J |
| Series | UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 625 V |
| Maximum DC Volts | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 250 pF @ 1 MHz |