
Littelfuse Inc.
Product No:
V20P11P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 18V 8KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.83315
8.3315
25
0.7904
19.76
100
0.64923
64.923
250
0.606898
151.7245
500
0.536332
268.166
1000
0.423424
423.424
2500
0.3952
988
5000
0.37544
1877.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 35J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 8 kA |
| Maximum AC Volts | 11 V |
| Maximum DC Volts | 14 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 19.8 V |
| Varistor Voltage (Min) | 16.2 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 18 V |
| Capacitance @ Frequency | 26000 pF @ 1 MHz |