
Littelfuse Inc.
Product No:
V20P95P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 150V 10KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.7049
7.049
25
0.66196
16.549
100
0.54036
54.036
250
0.501942
125.4855
500
0.427177
213.5885
1000
0.341734
341.734
2500
0.3097
774.25
5000
0.288344
1441.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 150J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 95 V |
| Maximum DC Volts | 125 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 165 V |
| Varistor Voltage (Min) | 135 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 150 V |
| Capacitance @ Frequency | 3700 pF @ 1 MHz |