
Littelfuse Inc.
Product No:
V250SM20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 391.5V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1445
3.1445
10
2.82245
28.2245
40
2.668312
106.73248
108
2.312547
249.755076
324
2.194006
710.857944
540
1.968666
1063.07964
972
1.660324
1613.834928
4968
1.518005
7541.44884
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 130J |
| Series | SM20 |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Disc 20mm, Tabbed SMD |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 330 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 354 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 391.5 V |
| Capacitance @ Frequency | 1000 pF @ 1 MHz |