V300LA40A
Harris Corporation
Product No:
V300LA40A
Manufacturer:
Harris Corporation
Description:
RADIAL LEAD VARISTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3878
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 592
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Harris Corporation
Energy 165J
Series LA
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Current - Surge 6.5 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 405 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 MHz