
Littelfuse Inc.
Product No:
V30MLA1210LNHAUTO
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 39V 220A 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.3167
13.167
25
1.2426
31.065
100
1.05868
105.868
250
0.994042
248.5105
500
0.869782
434.891
1000
0.72068
720.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 0.9J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, MLA AUTO |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 220 A |
| Maximum AC Volts | 25 V |
| Maximum DC Volts | 30 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 43 V |
| Varistor Voltage (Min) | 35 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 39 V |
| Capacitance @ Frequency | 690 pF @ 1 MHz |