
Littelfuse Inc.
Product No:
V320LA10CP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9595
0.9595
10
0.855
8.55
25
0.81206
20.3015
100
0.6669
66.69
250
0.623428
155.857
500
0.550924
275.462
1000
0.434938
434.938
2500
0.405944
1014.86
5000
0.385652
1928.26
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 80J |
| Series | C-III |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 558 V |
| Varistor Voltage (Min) | 462 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 20 pF @ 1 MHz |