
Littelfuse Inc.
Product No:
V320LA40BPX10
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 501V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9025
0.9025
10
0.80465
8.0465
25
0.7638
19.095
100
0.62738
62.738
250
0.586492
146.623
500
0.518301
259.1505
1000
0.409174
409.174
2500
0.3819
954.75
5000
0.362805
1814.025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 150J |
| Series | LA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 540 V |
| Varistor Voltage (Min) | 462 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 501 V |
| Capacitance @ Frequency | 750 pF @ 1 MHz |