
Littelfuse Inc.
Product No:
V320LS40BPX10
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 501V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
400
0.586482
234.5928
800
0.518301
414.6408
1200
0.409184
491.0208
2000
0.3819
763.8
10000
0.349163
3491.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 150J |
| Series | LS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 540 V |
| Varistor Voltage (Min) | 462 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 501 V |
| Capacitance @ Frequency | 750 pF @ 1 MHz |