
Littelfuse Inc.
Product No:
V460LA20CP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 715V 6.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
10
0.94145
9.4145
25
0.89338
22.3345
100
0.73397
73.397
250
0.686128
171.532
500
0.606347
303.1735
1000
0.478696
478.696
2500
0.446785
1116.9625
5000
0.424441
2122.205
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 190J |
| Series | C-III |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 786.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 643.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 715 V |
| Capacitance @ Frequency | 280 pF @ 1 MHz |