
Littelfuse Inc.
Product No:
V47ZA1PX1347
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3838
3.838
25
0.35834
8.9585
100
0.286615
28.6615
250
0.26619
66.5475
500
0.225226
112.613
1000
0.17404
174.04
2500
0.158688
396.72
5000
0.148447
742.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 1.8J |
| Series | ZA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 250 A |
| Maximum AC Volts | 30 V |
| Maximum DC Volts | 38 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 51.7 V |
| Varistor Voltage (Min) | 42.3 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 47 V |
| Capacitance @ Frequency | 1245 pF @ 1 MHz |