V47ZU20PX10
Littelfuse Inc.
Product No:
V47ZU20PX10
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 23J
Series ZU
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Current - Surge 2 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 11000 pF @ 1 MHz