
Littelfuse Inc.
Product No:
V480LA40AP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 750V 4.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7296
7.296
25
0.68514
17.1285
100
0.559075
55.9075
250
0.51927
129.8175
500
0.44194
220.97
1000
0.353552
353.552
2500
0.320416
801.04
5000
0.29831
1491.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 105J |
| Series | LA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 480 V |
| Maximum DC Volts | 640 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 270 pF @ 1 MHz |