
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V4PAL45-M3/I
Manufacturer:
Package:
DO-221BC (SMPA)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO221BC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.437
4.37
100
0.32642
32.642
500
0.256481
128.2405
1000
0.198189
198.189
2000
0.1807
361.4
5000
0.169043
845.215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V4PAL45 |
| Capacitance @ Vr, F | 450pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 450 µA @ 45 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570 mV @ 4 A |