
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V4PAL45HM3_A/I
Manufacturer:
Package:
DO-221BC (SMPA)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO221BC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.4807
4.807
100
0.359195
35.9195
500
0.282226
141.113
1000
0.218082
218.082
2000
0.198844
397.688
5000
0.18601
930.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V4PAL45 |
| Capacitance @ Vr, F | 450pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 450 µA @ 45 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 2 A |