
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V4PAN50-M3/I
Manufacturer:
Package:
DO-221BC (SMPA)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO221BC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.532
0.532
10
0.4522
4.522
100
0.33744
33.744
500
0.265126
132.563
1000
0.204877
204.877
2000
0.186798
373.596
5000
0.174743
873.715
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | TMBS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V4PAN50 |
| Capacitance @ Vr, F | 480pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 600 µA @ 50 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 2 A |