
Littelfuse Inc.
Product No:
V510LA80BP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 799V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.30435
13.0435
25
1.23766
30.9415
100
1.01669
101.669
250
0.95038
237.595
500
0.839876
419.938
1000
0.663062
663.062
2500
0.618858
1547.145
5000
0.587917
2939.585
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 190J |
| Series | LA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 675 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 860 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 799 V |
| Capacitance @ Frequency | 500 pF @ 1 MHz |