
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V5N103HM3/I
Manufacturer:
Package:
DFN3820A
Batch:
-
Description:
5A, 100V, DFN3820A TRENCH SKY RE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.39805
3.9805
100
0.276925
27.6925
500
0.216201
108.1005
1000
0.175731
175.731
2000
0.157092
314.184
5000
0.149102
745.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 2-VDFN |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V5N103 |
| Capacitance @ Vr, F | 560pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DFN3820A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 210 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 710 mV @ 5 A |