
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V5PA22-M3/I
Manufacturer:
Package:
DO-221BC (SMPA)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 2.3A DO221BC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.47215
4.7215
100
0.32832
32.832
500
0.256329
128.1645
1000
0.208344
208.344
2000
0.186248
372.496
5000
0.176776
883.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Capacitance @ Vr, F | 240pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2.3A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 5 A |