
Littelfuse Inc.
Product No:
V680LA80CP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1.1KV 6.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.273
1.273
10
1.13905
11.3905
25
1.08072
27.018
100
0.887775
88.7775
250
0.82992
207.48
500
0.733419
366.7095
1000
0.579006
579.006
2500
0.540408
1351.02
5000
0.51339
2566.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 240J |
| Series | C-III |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 80 pF @ 1 MHz |