V680ZU05P
Littelfuse Inc.
Product No:
V680ZU05P
Description:
VARISTOR 680V 400A DISC 5MM
Energy 14J
Series ZU
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 40 pF @ 1 MHz