V681DHB34
Littelfuse Inc.
Product No:
V681DHB34
Description:
VARISTOR 1.0675KV 40KA SQU TABS
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 925J
Series DHB34
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Square 34mm, Tabs
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 680 V
Maximum DC Volts 875 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.173 kV
Varistor Voltage (Min) 962 V
Varistor Voltage (Typ) 1.0675 kV
Capacitance @ Frequency 1900 pF @ 1 MHz