V68MLA1206WH
Littelfuse Inc.
Product No:
V68MLA1206WH
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 83V 180A 1206
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 1J
Series MLA
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Current - Surge 180 A
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 68 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 90 V
Varistor Voltage (Min) 76 V
Varistor Voltage (Typ) 83 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 MHz