
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V7N103-M3/I
Manufacturer:
Package:
DFN3820A
Batch:
-
Description:
7A, 100V, DFN3820A TRENCH SKY RE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.4446
4.446
100
0.30932
30.932
500
0.241528
120.764
1000
0.196318
196.318
2000
0.175494
350.988
5000
0.166573
832.865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 2-VDFN |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V7N103 |
| Capacitance @ Vr, F | 860pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DFN3820A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 330 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2.2A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 6 A |