
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V7NM153HM3/I
Manufacturer:
Package:
DFN3820A
Batch:
-
Description:
7A, 150V, DFN3820A TRENCH SKY RE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.50635
5.0635
100
0.351785
35.1785
500
0.274645
137.3225
1000
0.223231
223.231
2000
0.199557
399.114
5000
0.189402
947.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 2-VDFN |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V7NM153 |
| Capacitance @ Vr, F | 390pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DFN3820A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 70 µA @ 150 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 980 mV @ 7 A |