
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
V8PAL45HM3_A/I
Manufacturer:
Package:
DO-221BC (SMPA)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 4A DO221BC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.77615
7.7615
100
0.5947
59.47
500
0.470155
235.0775
1000
0.376124
376.124
2000
0.34086
681.72
5000
0.317357
1586.785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TMBS® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | V8PAL45 |
| Capacitance @ Vr, F | 1400pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.85 mA @ 45 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 4 A |