Home / Oscillators / VFOV404-REDCS-100.000MHZ
VFOV404-REDCS-100.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFOV404-REDCS-100.000MHZ
Description:
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Type OCXO
Output Sine Wave
Function -
Frequency 100 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.807" L x 0.575" W (20.50mm x 14.60mm)
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±100ppb
Height - Seated (Max) 0.414" (10.51mm)
Operating Temperature -30°C ~ 70°C