Home / Ceramic Capacitors / VJ0603D6R2CXCQJHT
VJ0603D6R2CXCQJHT
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603D6R2CXCQJHT
Description:
CAP CER 6.2PF 200V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ HT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 6.2 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C