VJ0603D6R2CXPAJ
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603D6R2CXPAJ
Description:
CAP CER 6.2PF 250V C0G/NP0 0603
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 6.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C