Home / Ceramic Capacitors / VJ0603H332KEBAO34
VJ0603H332KEBAO34
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603H332KEBAO34
Description:
CAP CER 3300PF 100V 0603 EPOXY
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ Automotive
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C