Home / Ceramic Capacitors / VJ0603H471KXBAC31
VJ0603H471KXBAC31
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603H471KXBAC31
Description:
CAP CER 470PF 100V X8R 0603
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ Automotive
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications Automotive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C