VJ0603Q390FXAAP
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Q390FXAAP
Description:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 39 pF
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C