VJ0603Q390FXBAP
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Q390FXBAP
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ High Q
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 39 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C