VJ0603Q3R3BEAAI
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Q3R3BEAAI
Description:
CAP CER 3.3PF 50V 0603 EPOXY
Ratings -
Features High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 3.3 pF
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C