Home / Ceramic Capacitors / VJ0603V224MXQPW1BC
VJ0603V224MXQPW1BC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603V224MXQPW1BC
Description:
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0603
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C