Home / Ceramic Capacitors / VJ0603Y101KXXCW1BC
VJ0603Y101KXXCW1BC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y101KXXCW1BC
Description:
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15845
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C