VJ0603Y182KXJAC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y182KXJAC
Description:
CAP CER 1800PF 16V X7R 0603
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C