VJ0603Y223KXJAP
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y223KXJAP
Description:
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C