Home / Ceramic Capacitors / VJ0603Y223KXXAC31
VJ0603Y223KXXAC31
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y223KXXAC31
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Vitramon
Series VJ Automotive
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications Automotive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number VJ0603
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C