
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y223KXXAP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.209
2.09
50
0.13927
6.9635
100
0.118465
11.8465
500
0.0836
41.8
1000
0.07314
73.14
2500
0.069664
174.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Vitramon |
| Series | VJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.038" (0.97mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | VJ0603 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Temperature Coefficient | X7R |