
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y472KXBPW1BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1045
0.1045
10
0.07315
0.7315
50
0.04123
2.0615
100
0.0342
3.42
500
0.023997
11.9985
1000
0.019864
19.864
2500
0.018487
46.2175
5000
0.01692
84.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Vitramon |
| Series | VJ W1BC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4700 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | VJ0603 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |