
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805A121GXXPW1BC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.247
0.247
10
0.17195
1.7195
50
0.11438
5.719
100
0.097185
9.7185
500
0.068628
34.314
1000
0.06005
60.05
2500
0.05719
142.975
5000
0.052896
264.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Vitramon |
| Series | VJ W1BC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 120 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | VJ0805 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |