VJ0805D301JXBAT
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805D301JXBAT
Description:
CAP CER 300PF 100V NP0 0805
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 300 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number VJ0805
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C